Nazwa forum

Opis forum


#1 2015-10-02 17:39:55

karolina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 133
Punktów :   

OTWARCIE PRZEWODU DOKTORSKIEGO

Chciałabym poinformować osoby, które nie mają otwartego przewodu, iż muszą to zrobić do końca I semestru IV roku (czyli de facto - mniej więcej do połowy stycznia 2016 roku).

Konsekwencje nie otwarcia przewodu do tego czasu:
- skreślenie z listy studentów/doktorantów
- okres prawie 3,5 roku spędzony na uczelni nie wlicza się do okresu pracy
- chęć kontynuowania studiów po skreśleniu, wiąże się z dodatkowymi opłatami za studia i (prawdopodobnie) za przebieg procedury otwarcia/zamknięcia (ok. 13 000 zł)

Aby móc się otworzyć, należy posiadać co najmniej 1 publikację z IF (nie ma wzmianki o jej tematyce).

Przypominam również, iż czas, jaki posiadamy na obronę mija we wrześniu 2016 roku, chyba, że Dziekan wyrazi zgodę na przedłużenie studiów.

Czekam również na potwierdzenie informacji, czy:
- za przedłużenie nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów
- stypendium, które pobierane będzie do tego czasu (do stycznia 2016) nie podlega zwrotowi.

Na chwilę obecną każda - z powyższych dwóch niejasności - na 99% jest na naszą korzyć, aczkolwiek jak to ma się na 100%, będę wiedziała za kilka dni.




WYJAŚNIENIA i SPROSTOWANIA:

Za przedłużanie studiów nie ponosimy opłaty (taki zapis nie funkcjonuje w umowie)
Stypendium nie podlega zwrotowi.

Jeżeli chodzi o 100% pewność odnośnie dead-line otwarcia przewodu - sprawę w przyszłym tygodniu wyjaśni mi prof. Dawidowicz.
Obecne informacje są informacjami, których była pewna Pani Kierownik Dziekanatu, więc sumarycznie - nie mam pewności KTO tak naprawdę wie najlepiej. Okaże się to w przyszłym tygodniu.

Aby otworzyć przewód należy posiadać publikację z tzw. listy ministerialnej z grupy A lub B (tak mi dzisiaj powiedział prof. Dawidowicz)
http://www.nauka.gov.pl/komunikaty/komu … 41231.html

Offline

 

#2 2015-10-08 19:08:42

 Diankkka88

Administrator

Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 91
Punktów :   

Re: OTWARCIE PRZEWODU DOKTORSKIEGO

dzięki za info;D

Offline

 

#3 2015-10-08 22:21:01

karolina

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-09-30
Posty: 133
Punktów :   

Re: OTWARCIE PRZEWODU DOKTORSKIEGO

Dowiedziałam się dzisiaj, iż informacje, które mi przekazano (odnośnie terminu otwarcia przewodu) dotyczą rocznika rekrutacyjnego 2014/15.
Nasz rocznik obowiązuje termin - do końca IV roku studiów (aczkolwiek radzę nie zostawiać tego na wrzesień, bo nie wiadomo, na kiedy będzie zaplanowana Rada Wydziału). Dead-line upływa więc w czerwcu.

Postaram się również dowiedzieć, jak wygląda sprawa przedłużania studiów i na jakich zasadach możemy je przedłużyć.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kino.pun.pl www.liceum.pun.pl www.showa.pun.pl www.przemocdomowa.pun.pl www.pokemonevolution.pun.pl